fbpx

NEWS:

PASIEKA POLECA

Pasieka nr 89

Dredy, ezoteryka i pszczoły

Kto nie słyszał o legendarnych ludziach, którzy rzucają wszystko i wyjeżdżają w Bieszczady? Okazuje się, że takie osoby naprawdę istnieją. Paweł Piątek wyjechał do Czarmunia, by tam kupić ruderę i własnymi siłami ją odremontować.

Jego żona, Ewa, w kilka dni spakowała swój dobytek, opuściła Budgoszcz i przeprowadziła się na wieś. Nie lada decyzja dla kogoś, kto zawodowo zajmował się montowaniem filmów. A to (moim zdaniem) niesamowita praca!

Książka to ich wspólne dzieło. On opisuje szczegółowo cały sezon pszczelarski, ona doświadczenia świeżo upieczonej mamy. Z „Pasieki dredziarza” wyłania się pozytywny obraz życia w stylu hygge, wspólnego parcia do przodu i trzymania się altruistycznych zasad.

To nie tylko opowieść o pszczołach, więziach z naturą i ludźmi, macierzyństwie i bębniarstwie, lecz przede wszystkim o tym, że jeśli w życiu podążą się za głosem serca, to znajdzie się szczęście.

Sprawdź dostępność książki Pasieka dredziarza w sklepie on-line.

Jak prowadzić profesjonalną pasiekę?

Założenie zawodowej pasieki to dla wielu wielkie marzenie. Często zastanawiają się, czy udałoby im się sprostać tak trudnemu zadaniu. „Profesjonalna pasieka” Michała Piątka, pomoże w podjęciu decyzji.

Autor przedstawia historię bartnictwa i jego ewolucję, omawia kwestie prawne założenia profesjonalnej pasieki oraz kwestie praktyczne. Dzieli się doświadczeniem i spostrzeżeniami, a także prowadzi przez cały sezon pszczelarski.

Na końcu książki umieścił wywiady z właścicielami pasiek profesjonalnych, którzy pozyskują nie tylko miód. Pozycja dla profesjonalistów i amatorów planujących powiększenie pasieki!

Sprawdź dostępność książki Profesjonalna pasieka w sklepie on-line.

Ogrody dla pszczół i dla Ciebie

Jak zachęcić do sadzenia roślin miododajnych w swoich ogrodach? Odpowiednie dobranie roślin do warunków klimatyczno-glebowych wcale nie jest proste, a niepowodzenia mogą skutecznie zniechęcić do dalszych działań proekologicznych.

W konsekwencji w Polsce coraz częściej widujemy „ogrody”, które są po prostu smutnymi trawnikami. Tymczasem różnorodność biologiczna stale się zmniejsza.

By zachęcić ludzi do sadzenia roślin miododajnych, stworzyliśmy broszurę „Ogrody dla pszczół i dla Ciebie”, gdzie przedstawiliśmy listy gatunków roślin dostosowanych do typów gleby. Spis nie tylko ułatwia laikowi wybór, lecz także zachęca do praktykowania ogrodnictwa, bo gatunki dobrano tak, by służyły także ludziom.

Broszura jest rozwinięciem akcji „Pszczoły przetrwają gdy kwiaty zapylają”.

Wkrótce w sprzedaży.


 Wydanie tradycyjneZamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"