LISTY DO REDAKCJI


Życie w ogrodzie 2007, V jesienna wystawa dla ogrodników, pszczelarzy i florystów.

21. - 23. września 2007, Černá Louka Ostrava

Szanowni Przyjaciele z Polski!

Proszę o przyjęcie naszego zaproszenia na jubileuszową piątą wystawę sprzedażowo - kontraktacyjną „Życie w ogrodzie”, która jest organizowana pod patronatem hetmana Ziemi Morawsko-Śląskiej Inż. Evžena Tošenovského.

Sponsorem i współorganizatorem jest Czeski Związek Ogrodniczy oraz Czeski Związek Pszczelarzy.

Wystawa „Życie w ogrodzie” jest miejscem, w którym prezentują się wystawcy z Czech i z zagranicy. Co roku oferują szeroką paletę nowości oraz przedstawiają skalę rozwoju tej dziedziny na targach jesiennych. Tematyka wystawy jest związana wyłącznie z ogrodem, z jego zaletami  zarówno użytkowymi, jak i wypoczynkowymi. Prezentacja ta odbędzie się w pawilonie nr A.

Czeski Związek Ogrodniczy przedstawi swoje najlepsze produkty warzyw i owoców w pawilonie nr A1. Poszczególne wojewódzkie koła bardzo starannie przygotują swoje ekspozycje, starając się, aby ich była najpiękniejsza. Bardzo ciekawie prezentować się będzie oranżeria z kwiatów ciętych i suszonych, natomiast oczka wodne, krzewy ozdobne i rośliny pokojowe dodadzą niepowtarzalnego uroku.

Pierwszy raz w historii wystawy „Życie w ogrodzie” będą się prezentować pszczelarze Czeskiego Związku Pszczelarzy. Odbędzie się to w pawilonie nr A2. Odwiedzając wystawę goście zdobędą informacje o tym jak chować pszczoły, co jest do ich hodowli potrzebne i jakie znaczenie ma pszczoła dla człowieka.

Oczywiste jest, że przy tej okazji będzie pod dostatkiem miejsca dla wystawców i sprzedawców, tj. dla producentów sprzętu pszczelarskiego oraz dla pszczelarzy chętnych zakupów.

W ramach odwiedzin wystawy przygotowany został bogaty program kulturalny i oświatowy. Jako nowość przygotujemy imprezę dla florystów pt. „Jesienna inspiracja”. Na powierzchni 400 m2 przedstawią się studenci szkół średnich. Nie zabraknie folkloru, oranżerii, muzyki ludowej ani degustacji wina „burczak”.

Pszczelarze zorganizują wykłady znanych fachowców na temat zwalczania chorób pszczelich a zwłaszcza warrozy i zgnilca amerykańskiego. Ten temat będzie poruszany przez dyrektora Instytutu Badawczego Dol koło Pragi, Pana dra Inż. Františka Kamlera.

Sprawy zwalczania chorób i hodowla pszczół z punktu widzenia pszczelarza zawodowego to temat prezentacji Pana Jana Kolomého, czołowego pszczelarza w Republice Czeskiej, przewodniczącego Koła Pszczelarzy Profesjonalnych.

Podczas wystawy będą prowadzone  nauki na temat stosowania środka do zwalczania warrozy w aerozolu. To najskuteczniejszy sposób zwalczania tego pasożyta. Chodzi o czeski patent Instytutu Pszczelarskiego Dol.

Wycieczki będą miały możliwość odwiedzenia Muzeum Landek w Ostrawie (muzeum górnicze) i Domu pszczelarzy w Chlebowicach koło Frýdku Místku, jak również pasieki zawodowej Pana Jaroslava Kopečka.

Każdy sprzedany bilet bierze udział w loterii o atrakcyjne nagrody.


Na spotkanie zapraszają:
Zuzana Boháčová
menadżer wystawy
Václav Sciskała
członek zarządu ČSV
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 00420 603 581 620
Terminy:
Przygotowanie wystawy: 20.9.2007
Wystawa: 21. - 23.9.2007
Demontaż wystawy: 24.9.2007
Ceny:
- miejsce w pawilonie: 700,-Kč/m2
- miejsce poza pawilonem: 400,-Kč/m2
- zgłoszenie: 500,- Kč
Ceny są podane bez podatku VAT.Artykuł "Życie w ogrodzie 2007, V jesienna wystawa dla ogrodników, pszczelarzy i florystów" ukazał się w czasopiśmie "Pasieka" nr 4/2007, str. 55.


Czasopismo dla pszczelarzy z pasją - Pasieka
Zamów czasopismo
"Pasieka" do domu

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co w trawie piszczy...

Kalendarz biodynamiczny 2018
Kalendarz biodynamiczny 2018

Kalendarz biodynamiczny 2018 Dzięki uprzejmości Koła Pszczelarzy we Wronkach, RZP Wlkp. Płn w Chodzieży prezentujemy Państwu pszczelarski kalendarz biodynamiczny, który zawiera wskazówki kied [ ... ]

Czytaj więcej »
Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?
Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?

Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?

Po co kolorowa nalepka i pudełko, po co ulotka lub broszura? Jak cię widzą, tak cię piszą i tak chętniej kupują. Ten sam miód, a [ ... ]

Czytaj więcej »
Nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych
Nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku ogłasza nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych dające uprawnienia do prowadzenia gospodarstwa rolniczego i pszczelarskiego 1. RL [ ... ]

Czytaj więcej »
Inne artykuły »