Bzykające hobby (K96)

Bzykające hobby.

Kwiecień 2011 roku

Niecierpliwy postanowiłem nawiązać kontakt z właścicielem pasieki w miejscowości, w której mam działkę. Jego parcel przy drodze wiejskiej to niewielka ośmiusetmetrowa posiadłość odgrodzona od ludzi gęstwiną drzew i starym drewnianym płotem. Stało tam ze trzydzieści uli. Czasami jadąc do siebie samochodem zerkałem jak pracuje pszczelarz. Widziałem pochyloną nad ulem postać, dymiący kaganek, zdjęte daszki. To był jedyny kontakt, jaki miałem z tym człowiekiem. Teraz chciałem przekroczyć bramę z napisem „Uwaga! Możliwość pożądlenia”.

Synowiec Robert: Bzykajace hobby (K096)

[...] - część treści ukryta, w całości dostępna tylko dla zalogowanych e-Prenumeratorów

Synowiec Robert: Bzykające hobby - hodowla pszczół dla każdego (K96)

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Co w trawie piszczy...

Kalendarz biodynamiczny 2018
Kalendarz biodynamiczny 2018

Kalendarz biodynamiczny 2018 Dzięki uprzejmości Koła Pszczelarzy we Wronkach, RZP Wlkp. Płn w Chodzieży prezentujemy Państwu pszczelarski kalendarz biodynamiczny, który zawiera wskazówki kied [ ... ]

Czytaj więcej »
Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?
Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?

Po co komu etykiety, ulotki i opakowania zbiorcze?

Po co kolorowa nalepka i pudełko, po co ulotka lub broszura? Jak cię widzą, tak cię piszą i tak chętniej kupują. Ten sam miód, a [ ... ]

Czytaj więcej »
Nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych
Nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku ogłasza nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych dające uprawnienia do prowadzenia gospodarstwa rolniczego i pszczelarskiego 1. RL [ ... ]

Czytaj więcej »
Inne artykuły »

Najczęściej czytane w ostatnich numerach:

„Jak chce mieć Pan barć, to niech ją Pan sobie zrobi”, czyli o odrodzeniu ba...
„Jak chce mieć Pan barć, to niech ją Pan sobie zrobi”, czyli o odrodzeniu bartnictwa, cz. 2.

"Jak chce mieć Pan barć, to niech ją Pan sobie zrobi", czyli o odrodzeniu bartnictwa, cz. 2. Wywiad z Piotrem Piłasiewiczem W poprzednim numerze „Pasieki” ukazała się pierwsza część wywiadu z Panem Piotrem Piłasiewiczem – współczesnym bartnikiem działającym na terenie Puszczy  [ ... ]

Pasieka 6/2015
Pszczelarska nisza
Pszczelarska nisza

Pszczelarska nisza We wstępie do jednego z wcześniej opublikowanych na łamach „Pasieki” artykułów pisałem, że pszczelarzy w Polsce jest około 45 tysięcy. Wynikało to z rejestrów prowadzonych w urzędach powiatowych lekarzy weterynarii. Podczas prób ustalenia liczebności naszego  [ ... ]

Pasieka 1/2016
Miejskie pasieki zdobywają popularność
Kobiałka Teresa Miejskie pasieki zdobywają popularność

Miejskie pasieki zdobywają popularność Moda na pasieki na dachu trwa od lat. Na całym świecie w miastach i metropoliach na dachach hoteli, restauracji czy urzędów mieszkają pszczoły. W naszym kraju pierwsze pasieki miejskie pojawiły się w Warszawie, m.in. na dachu hotelu Hyatt Regency cz [ ... ]

Pasieka 6/2016