W "Pasiece" nr 1/2018 polecamy:

okładka czasopisma Pasieka

Wiosenne ratowanie rodzin osłabionych w trakcie zimowli
W ostatnich latach pszczelarze niechętnie przywykli do myśli, że 5-10% rodzin pszczelich nie przetrwa do wiosny. Czasem straty w pasiekach osiągają nawet 30%. Jakie są przyczyny osypu pszczół i jak im zapobiegać? Na te pytania odpowiadają Agata i Mariusz Chachułowie.

Odkryto bakterię, która może zabijać pszczoły
Na trop zabójczej bakterii wpadli naukowcy z USA, którzy badali przyczyny wzrostu upadków rodzin pszczelich (do 70%) w ostatnich latach. Nowo odkrytemu szczepowi Serrati marcescens nadano nazwę sicaria, czyli morderca.

W numerze:

Pasieka na Issuu Baner Biblioteczka dla pszczelarzy z pasj‘

e-Prenumerata - pełny dostęp do książek i artykułów "Pasieki" na www.pasieka24.pl

W portalu www.pasieka24.pl mają Państwo możliwość zapoznania się z fragmentami artykułów publikowanych na łamach czasopisma "Pasieka".

Pełny dostęp do wszystkich artkułów

Usługa e-Prenumerata - pełny dostęp do artykułów "Pasieki" pozwala na dostęp nie tylko do pełnej treści artykułów publikowanych na łamach "Pasieki", ale również książek i  innych publikacji zamieszczonych na łamach portalu.

Korzyści jakie niesie ze sobą e-Prenumerata Pasieki na www.pasieka24.pl:

Opłata za roczny dostęp do
pełnej treści artykułów "Pasieki"
- 45 zł

Konto po opłaceniu jest ważne przez jeden rok!

Usługę pełnego dostępu do artykułów "Pasieki" można zamówić na stronie sklep.pasieka24.pl

Po opłaceniu należności za roczny dostęp do pełnej treści artykułów Pasieki otrzymają Państwo na adres e-mail - dane do logowania się na konto użytkownika z rozszerzonym dostępem do serwisu