W "Pasiece" nr 6/2018 polecamy:

okładka czasopisma Pasieka

Dlaczego są problemy z wyborem zarejestrowanego leku przeciwko warrozie?

Alternatywa dla leków?
Gdy zima usypia przyrodę i w pasiece panuje cisza, możemy skupić się na planowaniu przyszłego sezonu i pogłębianiu wiedzy. Dlatego w numerze zamykającym rok 2018 koncentrujemy się na ważnym temacie instynktu higienicznego pszczół i jego roli w walce z Varroa destructor. Czym właściwie jest instynkt higieniczny? Czy na świecie istnieją pszczoły europejskie odporne na warrozę? Jak pobudzić robotnice do samodzielnego oczyszczania się z pasożytów? I czy w ogóle polscy pszczelarze mogliby uwolnić się od zmory roztoczy Varroa? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w środku „Pasieki”.

Mimo, że hodowla pszczół wysoce higienicznych jest tematem bardzo ważnym, to póki co pszczelarze są zmuszeni stosować w ulach farmaceutyki – ich pełny spis znajdziecie w artykule Janusza Kowalczyka.

Zastosowanie produktów pszczelich w medycynie weterynaryjnej – nowy rozdział w historii apiterapii – realia i dalsze perspektywy rozwoju

A skoro o leczeniu zwierząt mowa, to z przyjemnością podsuwamy ciekawy artykuł „Wykorzystanie produktów pszczelich w medycynie weterynaryjnej” Natalii Piotrkowskiej.

Mamy nadzieję, że szósty numer czasopisma rozbuduje Waszą wiedzę i będzie przyjemną lekturą na długie, zimowe wieczory.

W numerze:

Pasieka na Issuu Baner Biblioteczka dla pszczelarzy z pasj‘

e-Prenumerata - pełny dostęp do książek i artykułów "Pasieki" na www.pasieka24.pl

W portalu www.pasieka24.pl mają Państwo możliwość zapoznania się z fragmentami artykułów publikowanych na łamach czasopisma "Pasieka".

Pełny dostęp do wszystkich artkułów

Usługa e-Prenumerata - pełny dostęp do artykułów "Pasieki" pozwala na dostęp nie tylko do pełnej treści artykułów publikowanych na łamach "Pasieki", ale również książek i  innych publikacji zamieszczonych na łamach portalu.

Korzyści jakie niesie ze sobą e-Prenumerata Pasieki na www.pasieka24.pl:

Opłata za roczny dostęp do
pełnej treści artykułów "Pasieki"
- 45 zł

Konto po opłaceniu jest ważne przez jeden rok!

Usługę pełnego dostępu do artykułów "Pasieki" można zamówić na stronie sklep.pasieka24.pl

Po opłaceniu należności za roczny dostęp do pełnej treści artykułów Pasieki otrzymają Państwo na adres e-mail - dane do logowania się na konto użytkownika z rozszerzonym dostępem do serwisu