W "Pasiece" nr 5/2018 polecamy:

okładka czasopisma Pasieka

Efekty narażenia pszczół na działanie neonikotynoidów
Burza i pszczoły
Neonikotynoidy – drażliwe słowo, które w ostatnich tygodniach nie schodziło z ust pszczelarzy i rolników w całej Unii Europejskiej, musiało paść w tym numerze „Pasieki”. Jednak powstrzymaliśmy się przed szafowaniem opiniami i oskarżeniami, bo naszym zdaniem dziennikarstwo powinno polegać przede wszystkim na rzetelnym informowaniu czytelnika, który samodzielnie wyciągnie wnioski. Dlatego dr Bednarek i inż. Nicewicz z Uniwersytetu Śląskiego przedstawiają Państwu zbiór badań na temat neonikotynoidów i ich wpływie na pszczołę miodną.

Jednocześnie, by nie przysłaniać pszczelarskiego horyzontu samymi czarnymi chmurami, publikujemy artykuł o candy board (metodzie podkarmiania ratunkowego, która za miesiąc może się przydać), kremowaniu miodu i pozyskiwaniu wosku. Pamiętajmy, że w każdej dziedzinie trzeba przeć do przodu i się nie poddawać – pomimo burz i przeciwności losu.

W numerze:

Pasieka na Issuu Baner Biblioteczka dla pszczelarzy z pasj‘

e-Prenumerata - pełny dostęp do książek i artykułów "Pasieki" na www.pasieka24.pl

W portalu www.pasieka24.pl mają Państwo możliwość zapoznania się z fragmentami artykułów publikowanych na łamach czasopisma "Pasieka".

Pełny dostęp do wszystkich artkułów

Usługa e-Prenumerata - pełny dostęp do artykułów "Pasieki" pozwala na dostęp nie tylko do pełnej treści artykułów publikowanych na łamach "Pasieki", ale również książek i  innych publikacji zamieszczonych na łamach portalu.

Korzyści jakie niesie ze sobą e-Prenumerata Pasieki na www.pasieka24.pl:

Opłata za roczny dostęp do
pełnej treści artykułów "Pasieki"
- 45 zł

Konto po opłaceniu jest ważne przez jeden rok!

Usługę pełnego dostępu do artykułów "Pasieki" można zamówić na stronie sklep.pasieka24.pl

Po opłaceniu należności za roczny dostęp do pełnej treści artykułów Pasieki otrzymają Państwo na adres e-mail - dane do logowania się na konto użytkownika z rozszerzonym dostępem do serwisu