NEWS:

Brak zdjęcia autora artykułu Administrator
  • W wydaniu drukowanym strona: 0

LISTY DO REDAKCJI


Życie w ogrodzie 2007, V jesienna wystawa dla ogrodników, pszczelarzy i florystów.

21. - 23. września 2007, Černá Louka Ostrava

Szanowni Przyjaciele z Polski!

Proszę o przyjęcie naszego zaproszenia na jubileuszową piątą wystawę sprzedażowo - kontraktacyjną „Życie w ogrodzie”, która jest organizowana pod patronatem hetmana Ziemi Morawsko-Śląskiej Inż. Evžena Tošenovského.

Sponsorem i współorganizatorem jest Czeski Związek Ogrodniczy oraz Czeski Związek Pszczelarzy.

Wystawa „Życie w ogrodzie” jest miejscem, w którym prezentują się wystawcy z Czech i z zagranicy. Co roku oferują szeroką paletę nowości oraz przedstawiają skalę rozwoju tej dziedziny na targach jesiennych. Tematyka wystawy jest związana wyłącznie z ogrodem, z jego zaletami  zarówno użytkowymi, jak i wypoczynkowymi. Prezentacja ta odbędzie się w pawilonie nr A.

Czeski Związek Ogrodniczy przedstawi swoje najlepsze produkty warzyw i owoców w pawilonie nr A1. Poszczególne wojewódzkie koła bardzo starannie przygotują swoje ekspozycje, starając się, aby ich była najpiękniejsza. Bardzo ciekawie prezentować się będzie oranżeria z kwiatów ciętych i suszonych, natomiast oczka wodne, krzewy ozdobne i rośliny pokojowe dodadzą niepowtarzalnego uroku.

Pierwszy raz w historii wystawy „Życie w ogrodzie” będą się prezentować pszczelarze Czeskiego Związku Pszczelarzy. Odbędzie się to w pawilonie nr A2. Odwiedzając wystawę goście zdobędą informacje o tym jak chować pszczoły, co jest do ich hodowli potrzebne i jakie znaczenie ma pszczoła dla człowieka.

Oczywiste jest, że przy tej okazji będzie pod dostatkiem miejsca dla wystawców i sprzedawców, tj. dla producentów sprzętu pszczelarskiego oraz dla pszczelarzy chętnych zakupów.

W ramach odwiedzin wystawy przygotowany został bogaty program kulturalny i oświatowy. Jako nowość przygotujemy imprezę dla florystów pt. „Jesienna inspiracja”. Na powierzchni 400 m2 przedstawią się studenci szkół średnich. Nie zabraknie folkloru, oranżerii, muzyki ludowej ani degustacji wina „burczak”.

Pszczelarze zorganizują wykłady znanych fachowców na temat zwalczania chorób pszczelich a zwłaszcza warrozy i zgnilca amerykańskiego. Ten temat będzie poruszany przez dyrektora Instytutu Badawczego Dol koło Pragi, Pana dra Inż. Františka Kamlera.

Sprawy zwalczania chorób i hodowla pszczół z punktu widzenia pszczelarza zawodowego to temat prezentacji Pana Jana Kolomého, czołowego pszczelarza w Republice Czeskiej, przewodniczącego Koła Pszczelarzy Profesjonalnych.

Podczas wystawy będą prowadzone  nauki na temat stosowania środka do zwalczania warrozy w aerozolu. To najskuteczniejszy sposób zwalczania tego pasożyta. Chodzi o czeski patent Instytutu Pszczelarskiego Dol.

Wycieczki będą miały możliwość odwiedzenia Muzeum Landek w Ostrawie (muzeum górnicze) i Domu pszczelarzy w Chlebowicach koło Frýdku Místku, jak również pasieki zawodowej Pana Jaroslava Kopečka.

Każdy sprzedany bilet bierze udział w loterii o atrakcyjne nagrody.


Na spotkanie zapraszają:
Zuzana Boháčová
menadżer wystawy
Václav Sciskała
członek zarządu ČSV
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 00420 603 581 620
Terminy:
Przygotowanie wystawy: 20.9.2007
Wystawa: 21. - 23.9.2007
Demontaż wystawy: 24.9.2007
Ceny:
- miejsce w pawilonie: 700,-Kč/m2
- miejsce poza pawilonem: 400,-Kč/m2
- zgłoszenie: 500,- Kč
Ceny są podane bez podatku VAT.



<?php $pas='2007nr4str55'; $pasCov='images/stories/Pasieka/2007_4/Pasieka_2007nr04_[24].jpg'; include('./goto/art_footer.php'); ?>

 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"


Prenumerata „Pasieki” Czasopismo „Pasieka” to pismo dla pszczelarzy z pasją. Wydawane jako dwumiesięcznik w ciągu roku ukazuje się 6 numerów. Zamawów prenumeratę roczną - obejmuje...

Czym jest e-Prenumerata? e-Prenumerata to pełny dostęp do książek i numerów czasopisma „Pasieka” w aplikacji mobilnej oraz w serwisie w www.pasieka24.pl Wszystkie numery czasopisma „Pasieka” oraz książek w „Biblioteczce...

Ostatnio dodane

ApiQuality Pomerania – Naukowa ocena właściwości prozdrowotnych produktów pszczelich...

z Polski

Administrator, 26-06-2026

W telegraficznym skrócie POLSKA Polska Trwają prace nad Krajowym Planem Odbudowy Zasobów...

Pasieka 4/2026

Kobiałka Teresa , 22-06-2026

Pożegnanie Szanowne Czytelniczki, Szanowni Czytelnicy „Pasieki”, czas spędzony z Wami ukształtował...

Pasieka 4/2026

Kobiałka Teresa , 22-06-2026

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie są trudności w...

Pasieka 4/2026

Waś Ewa, 22-06-2026

Z artykułu dowiesz się m.in.: że w rodzinach wychowujących...

Pasieka 4/2026

Zawilak Michał , 22-06-2026

Z artykułu dowiesz się m.in.: że miejskie ule są ważnym...

Pasieka 4/2026

Ciężadło Anna, 22-06-2026

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie są zasady kontroli przez...

Pasieka 4/2026

Wasilewski Radek Rafał , 22-06-2026

Wykaz pasiek oferujących matki pszczele, pakiety, odkłady {p24-st}

Pasieka 4/2026

Wydawnictwo Pasieka, 22-06-2026

Ogłoszenia drobne (lipiec-sierpień 2026) • Produkty pszczele Sprzedam naturalną pierzgę, pyłek...

Pasieka 4/2026

Wydawnictwo Pasieka, 22-06-2026