fbpx

NEWS:

w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 5

Zaproszenie na I Międzynarodowe Targi Pszczelarskie

Uwaga!

Organizatorzy targów ApiRogów postanowili przenieść wydarzenie na 8-9 sierpnia 2020 r., ze względu na zwiększająca się liczbę przypadków zarażenia wirusem SARS-Cov2.

ApiRogów 21-22.03.2020 r.

Organizatorzy I Międzynarodowych Targów Pszczelarskich w Hali zapraszają na jedyne takie Targi w Polsce, które dają możliwość aktywnego przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu. Dbając o doskonalenie polskiego pszczelarstwa, a tym samym promując polskie tradycje, wspomagamy pszczoły i inne owady zapylające niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemów Ziemi. Biorąc udział w Targach, uczestnicy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

ApiRogow_logo

Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie położony jest w dogodnej lokalizacji między Łodzią a Warszawą, gdzie przygotowano centrum targowe o powierzchni 1 ha w trzech halach: Zimna Hala, Wełniarka, Sortownia, noclegi i wyżywienie dla ponad 200 wystawców na miejscu oraz 200 w okolicznych hotelach.

Dla wystawców i odwiedzających gości zagwarantowano także 300 miejsc parkingowych. Dla wszystkich, którzy przyjadą do Rogowa w ramach 1 biletu targowego, chcąc stworzyć w centrum Polski arenę spotkań wielu branż i środowisk, przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Obecność znanych specjalistów z branży pszczelarskiej, ich wiedza i doświadczenie, które zostanie przekazane na wykładach podczas Konferencji „DOSKONALIMY POLSKIE PSZCZELARSTWO – DLA LUDZI I DLA ŚRODOWISKA” przybliżą uczestnikom, jak duże znaczenie mają dla ludzi i środowiska owady zapylające.

Liczne panele dyskusyjne odbywające się na głównej scenie targowej będą prowokować do wymiany spostrzeżeń i dzielenia się doświadczeniami pomiędzy pszczelarzami, a także do dyskusji, w jakim kierunku gospodarka pasieczna powinna zmierzać, aby wspomóc środowisko naturalne w dobie zmian klimatycznych, jakich jesteśmy świadkami.

Targi pszczelarskie to także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, aby poszerzać wiedzę naszych dzieci na temat otaczającego nas świata, aby oswoić nieznany, niezwykły świat owadów poprzez zabawę w strefie dziecka, poznawać tajniki życia pszczół.

Na hali Wełniarce powstaje strefa „Zdrowe z natury”, gdzie można będzie obejrzeć, posmakować i zakupić u producentów to, co oferuje nam natura: miody, produkty pszczele, żywność, kosmetyki na bazie naturalnych składników roślinnych.

Aby włączyć się w akcję ochrony owadów zapylających podczas targów, oferujemy możliwość zakupu roślin miododajnych lub nasion tak, aby każdy mógł w swoim ogrodzie, balkonie podarować owadom odrobinę przyjaznej przestrzeni.

Imprezą towarzyszącą Targom będzie także bieg charytatywny dla zapylaczy. Trasa 5 km, które może przebiec każdy i w taki sposób zamanifestować, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i o przyrodę.

Jeśli ktoś preferuje spacery zamiast biegu, zapraszamy do poszukania pierwszych oznak wiosny w Rogowskim Arboretum lub do zapoznania się z kolekcjami w Muzeum Lasu i Drewna, gdzie podziwiać można faunę Polski. Organizatorzy zadbali, aby każdy, kto odwiedzi Targi ApiRogów, mógł znaleźć coś dla siebie.

Chcemy, aby powyższe wydarzenie weszło w kalendarz imprez pszczelarskich i odbywało się corocznie.

Patronat nad Targami sprawować będą: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Jego Magnificencja Rektor SGGW w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon, Główny Lekarz Weterynarii dr lek. wet. Bogdan Konopka.

Patronat medialny nad targami w Rogowie sprawować będą: TVP, Polskie Radio oraz czasopisma branżowe: „Pszczelarz Polski”, „Pasieka”, „Gazeta Leśna”.

Szczegóły wszystkich wydarzeń towarzyszącym Targom ApiRogów 2020 (m.in. program konferencji, regulamin biegu i konkursu) można znaleźć na stronie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie http://lzdrogow.sggw.pl/targi-pszczelarskie/ oraz na stronie i facebooku Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi.

Informacja prasowa przekazana przez Organizatorów


 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"