fbpx

NEWS:

w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 6

Apimondia – Wydawnictwo Pasieka z dwoma medalami!

Tegoroczny kongres Apimondia, chociaż przeniesiony w ostatniej chwili z Rosji do Turcji, nie odbiegał poziomem organizacji od poprzednich lat. Wydarzenie odbywało się w Stambule od 24 do 28 sierpnia (czyli wcześniej niż pierwotnie planowano). Pomimo napiętych terminów udało nam się porządnie przygotować i w tym roku. Wydawnictwo Pasieka zgarnęło dwa medale! Między innymi za nowość, którą nasi czytelnicy będą mogli cieszyć się już wkrótce.


Od lewej: Tomasz Łysoń, Barbara Łysoń, Rafał Krawczyk. Fot. Firma Łysoń

Warto wiedzieć, że komisja oceniała nasze publikacje nie tylko pod względem wyglądu, lecz także treści, ponieważ przetłumaczyliśmy fragmenty tekstów, by osoby niepolskojęzyczne dowiedziały się, jakie tematy poruszamy.

Brązowy medal komisja przyznała naszemu pismu w kategorii „Czasopisma”. Tak! Dwumiesięcznik, który trzymasz w ręce, znajduje się w światowej czołówce pod względem profesjonalnego wykonania, a także poruszanych treści. Jury doceniło przejrzysty skład, tematykę i estetykę „Pasieki”. Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie Ty, nasz wierny czytelniku i Twój finansowy wkład w utrzymanie redakcji, opłacanie druku, grafików, redaktorów i korektorów, a przede wszystkich – znamienitych autorów. Dziękujemy!

Druga z nagrodzonych publikacji to książka Anatomia i fizjologia pszczoły miodnej nagrodzona srebrnym medalem w kategorii „Książki o tematyce naukowej lub okołonaukowej”. Jak nietrudno się domyślić, publikacja traktuje o budowie ciała pszczoły miodnej i jego funkcjonowaniu. Natomiast niemalże nikt nie wie, że jest to pierwsza książka od 148 lat o tej tematyce wydana w języku polskim. Pewnie dlatego wciąż powtarzane są błędne informacje, które obalają autorki Anatomii. Treść zawdzięczamy dr. Anecie Stracheckiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Martynie Walerowicz, popularyzatorce nauki. Walerowicz stworzyła także tablice anatomiczne i rysunki, które ułatwią zrozumienie, jak zbudowane jest pszczele ciało.

Anatomia i fizjologia pszczoły miodnej ukaże się przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie doszlifowujemy publikację i wkrótce poślemy ją do druku. Pewnie zgarnęłaby złoto, gdybyśmy podzielili się z komisją ostateczną wersją!

Nie tylko Wydawnictwo Pasieka wróciło na tarczy z Turcji. Zaprzyjaźniona firma Lyson zgarnęła 10 medali m.in. w kategorii kosmetyków na bazie produktów pszczelich: dostała złoto za mydło peelingujące oraz srebrne medale za masło do ciała i mydło różane z propolisem z linii Honey Theraphy. Ponadto otrzymała złoto za ekspozytor na miody, a także za wzruszający album My life – my apiary (Moje życie – moja pasieka) i srebro za album z kolekcją biżuterii pszczelarskiej Bee & Love projektu fundacji Apikultura. Pełną listę nagród można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Gratulujemy sukcesów!

Teresa Kobiałka


 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"