fbpx

NEWS:

w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 6

Apimondia w Chile – 6 medali dla Pasieki!

Przygotowania do kongresu Apimondii to dla naszej redakcji naprawdę trudny czas. Do naszych podstawowych obowiązków dochodzą zadania związane z konkursami odbywającymi się na największym pszczelarskim kongresie na świecie. A przecież reprezentujemy polskie pszczelarstwo, więc wszystko musi być idealne! W dodatku ostatnia Apimondia została przesunięta przez pandemię z roku 2021 na 2022, więc była zaledwie rok temu! Trzeba jednak przyznać, że wróciliśmy z tarczą i udało nam się godnie reprezentować Polskę.

Fot. Zespół Wydawnictwa Pasieka z medalami, które zdobyliśmy w Chile. Od lewej w górnym rzędzie: Roman Dudzik (skład, grafika), Tomasz Garbarczyk (skład, grafika), Teresa Kobiałka (redaktorka naczelna), Grzegorz Kosek (skład, grafika), Martyna Walerowicz (sekretarz redakcji), Rafał Krawczyk (prezes). Fot. Patryk Owczarz

Apimondia odbywała się w Santiago – stolicy Chile – od 4 do 8 września 2023 r. Na to niezwykłe wydarzenie ściągnęli pszczelarze z ponad 80 krajów. Organizatorzy podają, że kongres odwiedziło ponad 3800 osób! Ci wszyscy ludzie mogli zaznajomić się z ofertami i najnowszymi osiągnięciami 120 firm pszczelarskich z całego świata, uczestniczyć w 230 wykładach i przeczytać ponad 430 posterów naukowych. Wszystko to na 250 000 m2. Te liczby robią wrażenie.

Mimo ogromu odwiedzających i wystawców Wydawnictwo Pasieka nie zniknęło w tłumie. Dzięki konkursowi Apimondia mogliśmy zabłysnąć – wystawiliśmy siedem naszych pozycji i dostaliśmy aż sześć medali!

Złoto:

Plakat Keep Balance (kalendarz na jego podstawie dostępny jest w naszym sklepie);

Książka Elżbiety Hołdernej-Kędzi „Wosk pszczeli” (wkrótce w sprzedaży).

Srebro:

Książka dr. inż. Marty Burzyńskiej „Miody pod lupą” (wkrótce w sprzedaży);

Książeczka dla dzieci „Pszczółka nasza przyjaciółka” (już dostępna).

Brąz:

Książka: „Kalendarz Pszczelarza z Pasją 2024” (również już do nabycia w naszym sklepie i u dystrybutorów);

Kolekcja etykiet (w naszym sklepie internetowym oznaczyliśmy, które wzory zostały zaprezentowane na kartach albumu).

Partnerska firma Lyson dostała 10 medali.

Gratulujemy naszym autorkom i dziękujemy za ich zaangażowanie i wieloletnie wsparcie.

Następny kongres Apimondia odbędzie się za dwa lata w Danii. To naprawdę niezwykłe wydarzenie, więc mamy nadzieję, że będziecie mogli w nim uczestniczyć!

Martyna Walerowicz Wydanie tradycyjneZamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"