fbpx

NEWS:

w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 28

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • z jakich materiałów najlepiej wykonać grzebień;
  • jakie narzędzia są potrzebne do tego celu;
  • jak krok po kroku wykonać to narzędzie.

Zrób to sam: grzebień do zdejmowania odsklepin z widelca

Chciałbym przedstawić sposób wykonania grzebienia do zdejmowania odsklepin z widelca. Do tego celu potrzebna jest blaszka ze stali nierdzewnej o grubości 1 mm o wymiarach 100 × 40 mm, kawałek rurki nierdzewnej, dodatkowy mały kawałek blachy oraz śrubka.


Fot. xiSerge z Pixabay

Aby go wykonać, położyłem widelec na blaszkę i cienkopisem między zębami widelca zaznaczyłem miejsca nacięć. Następnie szlifierką kątową z cienką tarczą wyciąłem pożądany kształt. Sprawdzałem, czy wszystkie nacięcia idealnie pasują. Jeżeli któryś ząb się opierał, lekko przeszlifowałem nacięcie. Do grzebienia przyspawałem wyprofilowany kawałek rurki nierdzewnej, która go usztywniła oraz stworzyła dystans od brzegu stołu o 15 mm. Następnie pod rurką przyspawałem małą blaszkę ze śrubką do mocowania grzebienia do rantu stołu. Dzięki temu brzeg stołu nie jest umazany odsklepinami, widelec jest od razu czysty i łatwiej się nim pracuje.


Fot. Andrzej Halusiak

Autor zastrzega możliwość wykorzystania zaprezentowanych pomysłów jedynie na potrzeby hobbystyczne, natomiast zabronione jest wdrożenie ich do produkcji i sprzedaży przez firmy bez jego zgody.

 Wydanie tradycyjneZamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"