NEWS:

  • w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 0

Słowo u progu lata

Zima nam w tym roku dokuczyła. Trwała i trwała bez końca.

Jak Polska długa i szeroka rozchodzą się pszczelarskie narzekania na wielkie straty w pasiekach. Słabym pocieszeniem jest fakt, że pszczoły źle przezimowały nie tylko w Polsce. Piszemy o tym w naszym „Kalejdoskopie pszczelarskim”. Cóż jednak robić? Przecież i tak wszyscy pszczelarze, zgodnie z odwiecznym prawem swojego rzemiosła, ochoczo przystąpili do wiosennych przeglądów pasiecznych. Jak co roku trzeba odetchnąć zapachem ula.


Nareszcie! „Pasieka” nadal zamierza wspierać swoich Czytelników dobrym słowem, rzetelną informacją i bogatą pszczelarską wiedzą. Cieszymy się, że pierwszy numer naszej gazety przyjęli Państwo bardzo ciepło. Zewsząd napływały do naszej redakcji przychylne opinie, a to – możemy Was zapewnić – będzie stanowiło tylko bodziec do dalszej wytężonej pracy. Zdarzały się oczywiście uwagi krytyczne, choć trzeba przyznać, że było ich niewiele. Ze wszystkimi zapoznaliśmy się bardzo uważnie, bo chcielibyśmy, żeby „Pasieka” była coraz lepsza.

W drugim numerze naszej gazety znajdą Państwo pokaźną dawkę praktycznej wiedzy pszczelarskiej, przekazanej nam i Wam przez naszychkolegów – doświadczonych pasieczników: Sławomira Trzybińskiego, Macieja Winiarskiego, Marka Kolka, Czesława Junga i Janusza Czaplickiego. Wiele miejsca poświęciliśmy warrozie – polecamy dwa obszerne artykułyznawczyń tej problematyki Małgorzaty Bieńkowskiej i Krystyny Pohoreckiej. W dziale „Choroby w pasiece” zwracamy uwagę na niezwykle interesujące doniesienie prof. Zdzisława Glińskiego o inwazji małego chrząszcza ulowego na pasieki amerykańskie.

Ponadto wiele stałych rubryk, dużo nowości i jak zwykle piękne fotografie. Nieśmiało przewidujemy, że lektura wiosenno-letniej „Pasieki” przyniesie Państwu wiele satysfakcji. Niezmiennie czekamy na Państwa listy i telefony. I jak zawsze zapraszamy do współpracy. Po wydaniu pierwszego numeru otrzymaliśmy wiele doniesień z kraju. Kilka wątków zostało poruszonych w tym numerze „Pasieki”, na inne przyjdzie czas w kolejnych wydaniach. Postaramy się o niczym nie zapomnieć,żeby rzetelnie służyć całej braci pszczelarskiej.

Maciej Rysiewicz




<?php $pas=""; $pasCov="images/stories/Pasieka/2003_2/Pasieka_2003nr02_[02].jpg"; include("./goto/art_footer.php"); ?>

 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"


Czym jest e-Prenumerata? e-Prenumerata to pełny dostęp do książek i numerów czasopisma „Pasieka” w aplikacji mobilnej oraz w serwisie w www.pasieka24.pl Wszystkie numery czasopisma „Pasieka” oraz książek w „Biblioteczce...

Prenumerata „Pasieki” Czasopismo „Pasieka” to pismo dla pszczelarzy z pasją. Wydawane jako dwumiesięcznik w ciągu roku ukazuje się 6 numerów. Zamawów prenumeratę roczną - obejmuje...

Ostatnio dodane

WEBINAR B-THENET: NAJLEPSZE PRAKTYKI PSZCZELARSKIE W TWOJEJ PASIECE! ...

z Polski

Wydawnictwo Pasieka, 23-04-2025

7 aspektów, które powinna zawierać etykieta na miód Ten...

Porady pszczelarskie

Wydawnictwo Pasieka, 17-04-2025

Jakie są najlepsze praktyki w promocji lokalnych produktów pszczelich? Profesjonalna...

Porady pszczelarskie

Wydawnictwo Pasieka, 17-04-2025

W telegraficznym skrócie POLSKA Polska Zespół realizujący projekt B-THENET finansowany z programu...

Pasieka 3/2025

Kobiałka Teresa , 16-04-2025

Relacja z 62. Naukowej Konferencji Pszczelarskiej w Puławach 11–12 marca...

Pasieka 3/2025

Kobiałka Teresa , 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: w jaki sposób ocenia...

Pasieka 3/2025

Kołtowski Zbigniew , 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie czynniki wpływają na...

Pasieka 3/2025

Burzyńska Marta, 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie warunki trzeba spełnić...

Pasieka 3/2025

mgr Magdalena Wilde, dr inż. Jacek Jachuła, dr Aleksandra Splitt, 16-04-2025

Wykaz pasiek oferujących matki pszczele, pakiety, odkłady ...

Pasieka 3/2025

Administrator, 16-04-2025