fbpx

NEWS:

w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 0

Dni Otwarte w firmie Łysoń

9-11 października 2015 r. po raz dziewiąty odbyły się Dni Otwarte w firmie Łysoń połączone z otwarciem nowej siedziby, 20 rocznicą powstania firmy oraz rozpoczęciem rajdu samochodowego w obronie pszczół w ramach akcji „Miód kupujesz – pszczoły ratujesz”.

Pasieka nr 74
Nowa siedziba firmy Łysoń w Kleczy Dolnej.
fot.© Agnieszka Dudzik

Ponieważ okazji do świętowania było wiele – tegoroczne Dni Otwarte rozpoczęto już w piątek umożliwiając gościom zwiedzenie nowej siedziby w Kleczy Dolnej – nowoczesnej i imponującej, gdzie przemyślano i zaaranżowano każdy szczegół tak, aby nawiązywał do działalności w sektorze pszczelarskim oraz do logo firmy.

Spójny design objął również zaaranżowany przy firmie ogród roślin miododajnych znajdujący się przy pasiece matek pszczelich (baza koncepcji projektu to sześciokąt, który jest nierozłącznym elementem życia pszczół oraz również kojarzy się z logo firmy).

Pasieka nr 74
Ogród roślin miododajnych znajdujący się przy pasiece matek pszczelich.
fot.© Teresa Kobiałka

Ideą projektu było stworzenie ogrodu, w którym pszczoły będą miały pożywienie przez cały okres wegetacji. Poszczególne gatunki i odmiany spełniają to zadanie.

Również nasze Wydawnictwo zmieniło adres (teraz nasza siedziba znajduje się w sąsiedztwie firmy Łysoń) – otwarcie nowej siedziby dotyczyło więc również naszej Redakcji oraz sklepu Pasieki.

Pasieka nr 74
Wystawa sprzętu pszczelarskiego w nowym sklepie Łysoń.
fot.© Agnieszka Dudzik

Nieodłącznym elementem Dni Otwartych są również wykłady dla pszczelarzy oraz konsumentów miodu. O małym chrząszczu ulowym, o zapobieganiu chorobom oraz o właściwościach produktów pszczelich mówił dr Paweł Chorbiński. Organizatorzy dostrzegli ważność tematu chorób pszczelich i z wykładem o nosemozie i warrozie jako jednostkach chorobowych dziesiątkujących pasieki zaproszono dra Grzegorza Borsuka.

Swoją obecnością zaszczycił gości także Marek Podlewski, który wygłosił wykład o poprawie wyniku ekonomicznego gospodarstwa pasiecznego oraz o znaczeniu wymiany matek pszczelich. Przerwy między wykładami umilały występy wokalne dzieci i młodzieży (również z Rumunii).

Pasieka nr 74

fot.© Agnieszka Dudzik

W niedzielę odbyła się msza święta na terenie firmy połączona z poświęceniem nowego budynku oraz samochodów marki Fiat 126p przygotowanych do rajdu po Europie, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Kolorowa pasieka”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III okolicznych szkół podstawowych.

Pasieka nr 74
Msza św. i poświęcenie „maluchów” przed rajdem w ramach akcji „Miód kupujesz - pszczoły ratujesz”
fot.© Agnieszka Dudzik

Wyjątkowe były nie tylko tegoroczne Dni Otwarte ze względu na nową siedzibę naszych firm i okoliczności związane z rozpoczęciem rajdu w ramach akcji „Miód kupujesz – pszczoły ratujesz” - wyjątkowe dla pszczelarstwa było te 20 lat działalności firmy Łysoń na rynku (nie tylko polskim) i wyjątkowa jest też osoba, dzięki której firma Łysoń wciąż zyskuje nową jakość i wyznacza trendy na światowym rynku pszczelarskim przynosząc chlubę polskiemu pszczelarstwu – Tomasz Łysoń, odważny realizator pszczelarskiej wizji przyszłości stąpający zawsze o krok naprzód.

Panu Tomaszowi i pracownikom firmy życzymy kolejnych tak owocnych 20 lat działalności.

Teresa Kobiałka


pobierz darmowy ebook


 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"