Zimowy Jubileusz
Mija już ponad rok od momentu, kiedy luźno rzucony pomysł wydawania nowego, nowoczesnego pisma pszczelarskiego zaczął nabierać konkretnych kształtów. W gronie przyjaciół prowadziliśmy długie, nocne Polaków rozmowy, ważąc argumenty za i przeciw, starając się wyobrazić sobie zawartość i wygląd przyszłych numerów „Pasieki”. Od tamtej chwili minęło niewiele czasu i oto oddajemy do rąk Czytelników już czwarty numer, zamykając tym samym pierwszy rocznik naszego kwartalnika.
W ciągu tych 12 miesięcy przeprowadziliśmy setki rozmów z pszczelarzami, wysłuchaliśmy niezliczonej ilości uwag i propozycji, odebraliśmy mnóstwo telefonów od Czytelników,zawsze pilnie wsłuchując się w te głosy.
Zimowy spokój w pasiece pozwala pszczelarzom na zasłużony odpoczynek i wytchnienie, tym samym daje nieco więcej czasu na spokojną lekturę. Proponujemy zacząć od ważnego dla środowiska pszczelarskiego reportażu „Kto zabija pszczoły?”. „W mojej pasiece” doświadczeni pasiecznicy, Sławomir Trzybiński i Czesław Jung, szczegółowo przedstawiają czas zimowli pszczół.
Janusz Czaplicki omawia problem domowego wyrobu leków przeciw warrozie i możliwości skażenia ula. Piotr Nowakowski, który chłodnym okiem naukowca sceptyka przyjrzał się nowemu specyfikowi na warrozę, o swoich wnioskach pisze w tekście „Nowa zabawka czy prawdziwe narzędzie”. Początkującym pszczelarzom polecamy dalszy ciąg cyklu Marka Kolka oraz tekst Janiny Muszyńskiej. „Nauka w pasiece” zawiera tym razem niezwykle cenne informacje prof. Glińskiego o ochronie rodziny pszczelej przed chorobami.
[...] - treść ukryta, w całości dostępna tylko dla zalogowanych
e-Prenumeratorów
Darz Barć !