Helena Noskowicz-Bieroniowa: Co może miód?
Kolejna, lecz arcyciekawa pozycja przeznaczona dla konsumentów miodu i pozostałych produktów pszczelich. Wśród wielu pozycji dotykających tej problematyki, wyróżnia się świeżym podejście, lekkim, przystępnym i czytelnym nawet dla laika tekstem. Na tle historii i współczesnego pszczelarstwa pokazuje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu wszelkich produktów pszczelich. Po raz pierwszy przedstawiona jest lista miodów będących Produktami Tradycyjnymi, co może być szczególnie przydatne dla osób cierpiących na alergie, gdyż alergicy powinni stosować profilaktycznie produkty pszczele pochodzące z rejonu ich zamieszkania. Również pszczelarze, oferujący swym klientom produkty pochodzące z ich własnych pasiek, mogą wykorzystać wiedzę i argumenty zawarte w tek książce, do ich promocji. Polecamy.
Tytuł: Co może miód?
Autor: Helena Noskowicz-Bieroniowa
Wydawca: Emilia, Kraków 2009
ISBN 978-83-88391-16-3
Stron: 196
Format: 15 × 21 cm
Romuald Wróblewski: Krótka historia pszczelarstwa polskiego
Kolejna historyczna pozycja znanego miłośnika i znawcy tematyki pszczelarskiej. Ta, wbrew tytułowi wcale nie krótka historia, pozwala współczesnym pszczelarzom i miłośnikom pszczelarstwa doszukać się swych korzeni. Liczne cytaty i odnośniki pozwalają skutecznie weryfikować źródła naszej historycznej wiedzy na temat naszej polskiej pszczelarskiej historii. Na szczególną uwagę zasługują ryciny. Z pietyzmem odtworzone, często niepublikowane dotychczas, stanowią o wielkiej wartości tej książki. Gorąco polecamy, zarówno pszczelarzom, jak i miłośnikom historii pszczelarstwa polskiego.
Tytuł: Krótka historia
pszczelarstwa polskiego
Autor: Romuald Wróblewski
Wydawca: „Sądecki Bartnik”
Stróże 2009 r.
ISBN 978-83-924214-5-0
Stron: 120
Format: 16,0 x 23 cm
Oprawa: miękka laminowana
Film DVD - „Hermie i przyjaciele”
Przygody małej gąsieniczki i jej przyjaciół ze świata przyrody w stylu „Pszczółki Mai”. Tym razem w życiu Hermiego pojawia się Buzby - niesforna pszczółka, która sprawia, że wokół wciąż słychać wesołe bzyczenie, którego natężenie wkrótce rośnie i szybko wprowadza zamęt do spokojnego dotąd ogrodu. Mimo że Hermie i Wormie próbują interweniować w tej sprawie, Buzby nie przejmuje się zasadami rządzącymi w ogrodzie, a wkrótce proklamuje się królem pszczół. Czy niegrzeczna pszczółka nauczy się w końcu, że wszystkie prawa ustalone są dla bezpieczeństwa mieszkańców ogrodu? Czas trwania: 40 min.