NEWS:

  • w wydaniu tradycyjnym (papierowym) strona: 0

Album „Nie bójmy się pszczół / No fear of bees” (dwujęzyczny)


Album – bogato ilustrowany pięknymi zdjęciami – adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców. Przybliża fenomen świata owadów, w którym pszczoły zajmują szczególne miejsce. Pojawiły się na Ziemi około 200 mln lat temu, a ludziom i prowadzonej przez nich gospodarce towarzyszą od zarania dziejów. Od milionów lat niezmienna jest ich pracowitość, uporządkowana struktura społeczna, harmonia działania, olbrzymi wpływ na stabilny rozwój ekosystemów i urodzajność, od której zależy istnienie i przyszłość człowieka.

Obecność pszczół w przyrodzie traktujemy jako naturalną i oczywistą, tym bardziej, że są trwałym elementem nie tylko gospodarki, ale też naszej kultury i sztuki. Do niedawna nie zdawaliśmy sobie sprawy, że coraz głębsza ingerencja w porządek natury, przede wszystkim przez chemizację rolnictwa, może zmieść je z powierzchni Ziemi, powodując zmiany na niewyobrażalną skalę, których skutkiem może być nawet wystąpienie globalnego głodu. Zjawisko znane pod nazwą „masowego ginięcia pszczół”, z którym świat zmaga się od początku XXI w., nie mogąc odkryć jego przyczyn, to sygnał alarmowy dla całej ludzkości.

Nie bójmy się pszczół, bo dzisiaj to pszczoły powinny bać się nas. Poznajmy je bliżej i rozsądnie ograniczając nasz wpływ na środowisko, starajmy się działać na rzecz przywracania równowagi w przyrodzie. Publikacja Heinricha Gritscha przekona każdego czytelnika, że w świecie bez pszczół nie będzie też miejsca dla człowieka.


Leczenie propolisem chorób uszu, nosa, gardła...


Propolis chętnie stosowany jest w chorobach uszu, nosa i gardła ze względu na działanie przeciwzapalne, usprawniające oczyszczanie ran z ropy i znekrotyzowanych tkanek, miejscowo znieczulające, przeciwświądowe i dezodoryzujące. Z dobrym skutkiem używany jest do leczenia chorób ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego, nosa i zatok przynosowych oraz jamy ustnej, gardła, krtani, tchawicy i migdałków podniebiennych.

Ma to szczególne znaczenie, ponieważ za pomocą propolisu leczy się chorych, którzy bez powodzenia byli przez długi czas poddawani terapii konwencjonalnej. Duże zasługi na tym polu mają lekarze rosyjscy, ukraińscy, bułgarscy i polscy.


<?php $pas=' '; $pasCov='images/stories/Pasieka/2011_6/Pasieka_2011nr06_[50].jpg'; include('./goto/art_footer.php'); ?>

 Zamów prenumeratę czasopisma "Pasieka"


Czym jest e-Prenumerata? e-Prenumerata to pełny dostęp do książek i numerów czasopisma „Pasieka” w aplikacji mobilnej oraz w serwisie w www.pasieka24.pl Wszystkie numery czasopisma „Pasieka” oraz książek w „Biblioteczce...

Prenumerata „Pasieki” Czasopismo „Pasieka” to pismo dla pszczelarzy z pasją. Wydawane jako dwumiesięcznik w ciągu roku ukazuje się 6 numerów. Zamawów prenumeratę roczną - obejmuje...

Ostatnio dodane

WEBINAR B-THENET: NAJLEPSZE PRAKTYKI PSZCZELARSKIE W TWOJEJ PASIECE! ...

z Polski

Wydawnictwo Pasieka, 23-04-2025

7 aspektów, które powinna zawierać etykieta na miód Ten...

Porady pszczelarskie

Wydawnictwo Pasieka, 17-04-2025

Jakie są najlepsze praktyki w promocji lokalnych produktów pszczelich? Profesjonalna...

Porady pszczelarskie

Wydawnictwo Pasieka, 17-04-2025

W telegraficznym skrócie POLSKA Polska Zespół realizujący projekt B-THENET finansowany z programu...

Pasieka 3/2025

Kobiałka Teresa , 16-04-2025

Relacja z 62. Naukowej Konferencji Pszczelarskiej w Puławach 11–12 marca...

Pasieka 3/2025

Kobiałka Teresa , 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: w jaki sposób ocenia...

Pasieka 3/2025

Kołtowski Zbigniew , 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie czynniki wpływają na...

Pasieka 3/2025

Burzyńska Marta, 16-04-2025

Z artykułu dowiesz się m.in.: jakie warunki trzeba spełnić...

Pasieka 3/2025

mgr Magdalena Wilde, dr inż. Jacek Jachuła, dr Aleksandra Splitt, 16-04-2025

Wykaz pasiek oferujących matki pszczele, pakiety, odkłady ...

Pasieka 3/2025

Administrator, 16-04-2025