fbpx

NEWS:

Miód faceliowy

facelia

Zdjęcie; Wydawnictwo Pasieka.

Fioletowe uprawy facelii robią niesamowite wrażenie. Może właśnie dlatego zapanowała moda, by w łanach tego gatunku robić sobie zdjęcia. My jednak zachęcamy, by nie wchodzić między rośliny, nie deptać ich, lecz zostawić je nienaruszone dla pracowitych pszczół – by stworzyły nam smaczny miód faceliowy.

W stanie płynnym ma barwę jasnożółtą do zielonkawej, a białawy staje się po skrystalizowaniu. W smaku łagodny, słodki, ale z lekko kwaskową nutą, ledwo zauważalną. Jest aromatyczny i delikatny dla podniebie­nia.

Na co stosować?

Doskonale wzmacnia organizm, zapo­biega przeziębieniom oraz stanom za­palnym górnych dróg oddechowych. Wspomaga także leczenie chorób układu po­karmowego: nieżytu żołądka, wrzodów żołądka i dwunastnicy, problemów z wą­trobą, trzustką i woreczkiem żółciowym.

Podobnie jak inne jasne miody nektaro­we może pomóc przy leczeniu chorób układu krążenia, niewydolności mięśnia sercowego, miażdżycy, a także nadci­śnieniu tętniczym.

Czytaj także: Dlaczego Warto Kupować Polski Miód

Pomaga przy leczeniu astmy oskrzelo­wej. Wspomaga również regenerację organizmu po ciężkiej pracy fizycznej i wzmożonym wysiłku intelektualnym.

Miód faceliowy obniża toksyczne dzia­łanie używek, takich jak kawa, herbata, alkohol i nikotyna.

Kupiłeś pyszny miód faceliowy od zaufanego pszczelarza? Pozwól innym poznać jego smak, zrób zdjęcie i wrzuć na instagrama z hasztagiem #KupujPolskiMiod #MiodFaceliowy