fbpx

Miód rzepakowy

rzepakowy

Autor: Pasieka Truszczyński.

Miód rzepakowy to sprinter krystalizacji – bywa, że „twardnieje” już w plastrach. Dlatego rzadko spotkasz go w stanie płynnym. Raczej będzie miał zwartą konsystencję i barwę jasną – białą lub niemal białą. Ma bardzo słodki, niemal mdły smak i pachnie kwiatami rzepaku.

Miód rzepakowy bardziej niż inne od­miany miodów pobiera wilgoć z powie­trza, dlatego musi być przechowywany w szczelnie zamkniętych naczyniach. Nieprzestrzeganie tego może doprowa­dzić nie tyle do rozwodnienia miodu, co do fermentacji jego wierzchniej warstwy.

Na co miód rzepakowy?

Polecany dla osób cierpiących na choro­by sercowe. Serce jako mięsień pracuje bez przerwy, a najlepszą odżywką dla mięśni jest glukoza, którą zawiera miód rzepakowy. Jest też łatwo przyswajalny przez wątrobę, a tym samym zwiększa jej możliwości detoksykacyjne. Znane jest również jego działanie na proble­my skórne. Przyśpiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem.

Czytaj także: Dlaczego warto kupować polski miód?

Kupiłeś pyszny miód rzepakowy od zaufanego pszczelarza? Pozwól innym poznać jego smak, zrób zdjęcie i wrzuć na instagrama z hasztagiem #KupujPolskiMiod #MiodRzepakowy