Bracia Sadownicy wspierają pszczoły
Zdjęcie: Materiały prasowe Braci Sadowników.
Bracia Sadownicy łączą siły z Mają Popielarską i zasieją 10 milionów kwiatów, tworząc łąki kwietne. Rusza akcja „Bracia i Maja dla pszczół”.
Wspólne sianie z Braćmi
Pszczoły odgrywają kluczową rolę w ekosystemie. Bracia Sadownicy doskonale o tym wiedzą i od lat wspierają pszczoły w swoich sadach w Śmiłowicach. Zasiali dla nich już 1 hektar łąki kwietnej, kolejny siew odbędzie się jesienią, a teraz chcą do tego zachęcić resztę społeczeństwa.
Pszczołom może pomóc każdy, choćby przez tak prostą czynność jak założenie mini łąk kwietnych w swoich ogródkach lub w donicach na balkonach. Będzie to nie tylko ładny widok dla oka, ale przede wszystkim ratunek dla pszczół.
Bracia Sadownicy zaprosili do akcji ekspertkę od ogrodów i łąk - Maję Popielarską. Maja, poprzez posty i filmy w social mediach, podzieli się wiedzą na temat uprawy i pielęgnacji roślin, które są przyjazne zapylaczom. Są to między innymi lawenda, róża, bez, bazylia czy mięta.
Bracia Sadownicy po raz kolejny łączą przyjemne i smaczne z pożytecznym. W ramach akcji wprowadzą na rynek limitowane smaki swoich napojów. Lemoniady Letnie jabłko to sezonowa oferta Braci Sadowników na ciepłe i słoneczne dni, która dostępna jest już kolejny rok. Tego lata pojawiła się w 3 orzeźwiających smakach: ogórek z miętą, truskawka z bazylią i wiśnia z lawendą. Od lipca dostępna będzie również limitowana kwiatowa edycja gazowanych napojów bez dodatku cukru Musujące jabłko: z kwiatem bzu, z różą, z lawendą.
Czytaj także: Dobre chwasty! Nie ścinaj nam głów
Łąki kwietne - na ratunek pszczołom
Zanieczyszczenia powietrza, zmiany klimatyczne i coraz mniejsza ilość zielonych przestrzeni w bardzo niekorzystny sposób wpływają na życie pszczół. Owady zapylające zwiększają plony nawet o 75%, a największą grupę wśród tych owadów stanowią właśnie pszczoły miodne i pszczoły dzikie. Ich brak oznacza mniejsze plony, a to przekłada się na niewystarczającą ilość ulubionych warzyw i owoców. Pszczoły odgrywają więc kluczową rolę w świecie roślin. Najwyższy czas, żeby zwrócić uwagę na poprawę życia tych owadów.
Źródło: Informacja prasowa.