Edukacyjny cykl video „Kala i Pszczoły”
Zdjęcie: Fundacja Apikultura.
Wieloodcinkowy cykl video „Kala i Pszczoły” to najnowsza odpowiedź Fundacji APIKULTURA na współczesny trend innowacyjnego i zdalnego kształcenia. Projekt zrealizowany został przy współpracy z Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA. Działania Fundacji skupiają się na upowszechnianiu wiedzy na temat środowiska naturalnego, ekologii oraz pszczelarstwa.
Główną zaletą prezentowanych odcinków jest ich dostępność dla niemal każdego odbiorcy; z dużym uwzględnieniem szkół oraz instytucji edukacyjnych różnego typu. Zadaniem niniejszego cyklu video jest pobudzenie w najmłodszych zaangażowania w troskę o ekosystem, w którym funkcjonujemy; rolę zapylaczy w przyrodzie oraz aktywne dobre praktyki służące ekologii. Podkreślić należy, że realizacja wpisuje się tematycznie w program edukacyjny klas 1-3 szkół podstawowych. Seria video „Kala i Pszczoły” dedykowana jest dla najmłodszych, jednak wszyscy dorośli i seniorzy odnajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Zdjęcie: Fundacja Apikultura.
Bohaterkami odcinków powyższej serii są pszczoły, ich tajemnice, a także przyjazna i wesoła muppetka Kala; dociekliwa i szczera, 9-letnia dziewczynka z dużym poczuciem humoru. Nasza bohaterka z odcinka na odcinek zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych pszczelich produktach. Projekt łączy naukę z dobrą zabawą. W odcinkach zaprezentowane zostaną m.in.: pszczela kuchnia, niesamowite talenty pszczół; poznamy rolę „pszczelich dżentelmenów”, a także dowiemy się, czy pszczoły „gryzą” oraz dlaczego warto i należy pomagać owadom zapylającym.
Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne. Oficjalna publikacja odcinków zaplanowana została od 9 maja do 11 lipca 2021 r. na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA. Kolejne odcinki prezentować będziemy w cotygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę. Specjalnie dla odbiorców zagranicznych produkcja wydana została również w anglojęzycznej wersji dubingowanej.
Zdjęcie: Fundacja Apikultura.
W związku z powyższym zdecydowaliśmy o możliwości udostępnienia pełnego pakietu odcinków serii dla instytucji edukacyjnych oraz wszystkich organizacji chcących aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa. Cykl może z powodzeniem zostać użyty podczas lekcji poglądowych i tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych, festynów rodzinnych etc. Patronat honorowy nad projektem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz władze Polskiego Związku Pszczelarskiego.
Zdjęcie: Fundacja Apikultura.
Fundacja APIKULTURA zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą i promocją materiału do kontaktu.
Opracowanie tekstu: Fundacja APIKULTURA